První hit skupiny Beatles, se kterým se dostali až na špičku amerických žebříčků. Píseň zahráli též ve slavné americké show Eda Sullivana.
Titulní písnička druhého filmu Beatles z roku 1965 a také jeden z jejich nejúspěšnějších singlů, John Lennon v pozdějších rozhovorech vzpomínal, že písničku psal jako skutečné volání o pomoc z mediálního kolotoče, který členy Beatles v té době nemilosrdně pohltil.
Rock and rollová písnička, kterou napsal John Lennon. Její základní riff vymyslel během natáčení písně Eight Days A Week a singl se hned po vydání v roce 1964 stal velkým hitem. Odsunul z čela žebříčků dokonce hit největších konkurentů Beatles Rolling Stones (Little Red Rooster).
Jedna z nejslavnějších písniček Beatles ranného období, vyšla na albu With The Beatles, ale překvapivě nebyla tehdy použitá na singl, ačkoliv ji Beatles v té době hráli na všech koncertech.
Třetí singl Beatles a první, který dobyl všechna první místa prestižních žebříčků v Británii. John Lennon a Paul McCartney ji napsal během cest na turné se zpěvačkou Helen Shapiro.
První písnička, kterou si fanoušci v 60. letech mohli poslechnout z filmu Help! na singlu, ještě před uvedením snímku do kin. Intro písně je hrané na 12ti strunnou kytaru Rickenbacker, kterou George Harrison dostal při příležitosti první návštěvy Beatles v Americe v roce 1964.
Písnička z psychedelické éry skupiny Beatles (konkrétně z desky Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band). Johna Lennona k ní inspiroval syn Julian, když ze školy přinesl obrázek, který pojmenoval právě Lucka na nebi s diamanty. Později se novináři snažili najít v poetickém textu plném slovních hrátek drogové poselství s odkazem na LSD (iniciály názvu písničky náhodou tvoří název halucinogenu).
Písnička z psychedelického alba Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band (1967), považovaného za vrchol tvorby skupiny Beatles a často i za vrcholné album historie rocku a popu. Inspirací k písničce byl skutečný příběh ze života Paula McCartneyho, kdy dostal pokutu od krásné policistky za špatné parkování.
Jedna z posledních písniček Johna Lennona napsaná pro Beatles, konkrétně pro album Abbey Road (1969), také jediná kterou z beatlesovského repertoáru zahrál na koncertě v New Yorku roku 1972.